Reakce na plynový pedál – motor 2.0TDi – 3.0TDi 2018 >

Zlepšení reakce na plnový pedál - motor 2.0TDi - 3.0TDi 2018 >

Úžasný motor, vynikající točivý moment 600Nm, ale když sešlápnete plynový pedál, můžete si přečíst noviny než auto zabere….

Zlepšení reakce na plynový pedál – motor 2.0TDi – 3.0TDi 2018 >

Quantum Tuning již od druhé poloviny července 2019 nabízí úpravu nejnovějších řídících jednotek BOSCH MD1 a jako první na trhu v České a Slovenské republice nabízí zvýšení výkonu a optimalizaci spotřeby u nejnovějších vozidel koncernu Audi, VW, Škoda, Seat. Nové modely vozidel Volkswagen Touareg a Audi A6, Q7, Q8 nabízejí velmi povedený naftový třílitrový motor, který je osazen řídící jednotkou motoru Bosch MD1CP004. Jediným problémem je, že reakce na plynový pedál je katatrofální. To platí i pro motorizaci 2.0TDi 140kw. Na křižovatce při sešlápnutí plynového pedálu vozidlo chvíli přemýšlí a teprve pak se rozjede. Velmi nás pobavil email od našeho zákazníka, který to myslím vystihl naprosto dokonale. .

„Co mi ale vadí je neuvěřitelná prodleva na sešlápnutí plynu. Jedu 20km/h, prudce sešlápnu plynový pedál až na podlahu a chci akcelerovat a otáčkoměr i motor mlčí. Prostě plynový pedál asi není spojený s autem, ale po internetu posílá příkaz do Mladé Boleslavi, kde to musí nějaký postarší pán schválit?! Je to hrůůůza!“.

Optimalizací dat v řídící jednotce motoru – chiptuningem, jsme schopni výrazně zlepšít odezvu na plynový pedál a dodat vozidlu potřebnou dynamiku.

Quantum Tuning ČR nabízí výhradně autorizovaný chiptuning Quantum.