Levný chiptuning a nekvalitní úpravy ECU

Chiptuning a jeho nabídka v České republice je velice široká. Když si zadáme do google nebo na seznam magické slovíčko chiptuning, můžeme vybírat ze stovky firem, které tuto službu nabízejí.

Zákazník je při výběru ztracen, protože každá firma je jedničkou na trhu, má nejnovější technologie, úžasné služby. Prostě ten nejlepší chiptuning. Ceny se hodně liší a ta stejná služba je nabízena od tří tisíc až po dvacet tisíc.

Proč někdo nabízí tak levný chiptuning?

Odpověď je velmi snadná. Jako všude i zde platí, a to dvojnásob, že levné věci nemá smysl kupovat. Setkáváme se s tím dnes a denně. Kroutíme hlavou nad úpravami vozidel, která k nám přijedou a chtějí kontrolu nebo opravu chipu.

Když je úprava provedena za pár korun od známého, který si přečetl knížku jak na chiptuning, asi se není čemu divit. Zaráží nás však to, že k nám jezdí i vozidla, která byla upravena u firem, kde bychom čekali kvalitní chiptuning. Kamenem úrazu je, že spousta tunerů a chipařů si myslí, že když přidají na naftě, zvednou tlak na turbu a na railu, je vyhráno a provedli skvělou úpravu. Ještě horší je, když používají obecná nastavení stažená odněkud z internetu.

Typickým příznakem těchto úprav bývá hlučnost motoru, prokluzování spojky, nadměrná kouřivost, špatný průběh zátahu turba a v horším případě nouzový režim, když řidič sešlápne plynový pedál až na podlahu.

nekvalitni-upravy-ecu

Kvalitní chiptuning – čím se liší

Kvalitní chiptuning znamená úpravu na míru konkrétnímu vozidlu. Ano, to opět tvrdí všichni, ale…
Pokud provádíte úpravu skutečně na míru, chip nemůže být hotový do 15 minut ani do hodiny. Proč? Protože pokud je chiptuning opravdu laděn na základě firmware a čísla software, je třeba motorové mapy hledat ručně.

Spousta tunerů používá programy, kterými si ulehčují práci (nebo to ani jinak neumějí) a tyto programy jim na základě nějakého algoritmu mapy vyhledávají. Problém je, že chybovost v označení mapové sekvence u těchto programů dosahuje až 55%! Ano, čtete správně, více než polovina motorových map je v případě automatické rekognizace špatně (potažmo nepřesně) označena a dochází k přesahu jednotlivých motorových map.

Pro snažší představu: např. průběh tlaku turbodmychadla se automatickou rekognizací neoznačí tam, kde začíná, ale od 35% s přesahem do motorové mapy, která má na starosti například vstřikování. Tuner na toto nemůže nijak přijít. Dojde k tomu, že turbo nafoukne o 10% a nedopatřením změní časovaní vstřikovačů.

Nekvalitní chiptuning může velmi jednoduše poškodit hnací soustavu a jeho části, proto je opravdu dobré si rozmyslet, kde Vaše vozidlo necháte upravit. Přitom cenový rozdíl mezi nekvalitní a kvalitní úpravou je mnohdy otázka 1-2 nádrží pohoných hmot.

nekvalitni-upravy-ecu

Proto, až budete vybírat firmu, od které si necháte upravit Vaše milované auto, které stálo nemalé peníze, vybírejte s rozvahou a přejeme Vám šťastný výběr.

Na závěr několik faktů o Quantum Tuning Czech Republic

  • Máme přes 600 poboček a více než 1000 autorizovaných center.
  • Máme provozovny ve více než 53 zemích světa.
  • Jsme skutečně největší úpravci motorů.
  • Upravujeme více než 2500 vozidel měsíčně z nabídky 6000 různých vozidel.
  • Vozidla, která jsme upravili, najezdila více než 3,2 bilionu kilometrů (3.200.000.000.000).

Co tohle všechno znamená?

  • Zaměstnáváme pouze ty nejlepší.
  • Dostanete tu nejlepší možnou úpravu ECU.
  • Doživotní záruku na software.
  • Garantovanou 30denní záruku vrácení peněz.
  • Profesionální přístup ke každému zákazníkovi.