Chiptuning pro obytný vůz? Perfektní nápad!

quantum-chiptuning-obytne-vozy

Obytné vozy se během pandemie staly pěkně horkým zbožím. Spousta lidí si uvědomila, že mít vlastní hotel na kolech není vůbec špatné. Jenže v nabídce často chybí dostatečně výkonné modely, které zaručí uspokojivou dynamiku i u plně naloženého obytňáku. Řešení je přitom velmi jednoduché…

Chiptuning pro obytný vůz
Dostatečný výkon a točivý moment nejsou jen o maximální rychlosti a čase na předjíždění. Síla motoru je i o tom, kolik bude motor točit, když se budete šplhat do kopců rakouských Alp, jakou bude mít spotřebu, když bude plně naložen, a jestli se nezadýchá na dlouhých cestách. Naše firma Quantum Tuning nabízí všem zájemcům profesionální chiptuning, který přeprogramováním řídicí jednotky tyhle vlastnosti zaručí.

Nejen pro závoďáky a TDI

Chiptuning, tedy ladění řídicích jednotek spalovacích motorů, bývá často spojován hlavně se starými turbodiesely koncernových značek nebo s velmi rychlými moderními sportovními vozy. Jenže to je jen okraj toho, kde se chiptuning využije. My se zabýváme úpravou prakticky jakýchkoli vozidel – jsme specialisté i pro nákladní vozy či zemědělskou techniku. Právě tady je změna nastavení charakteristiky motoru nejvíc znát, protože po nalezení ideální pracovní pozice agregátu a jeho komponent získáme lepší odezvu na plyn, lepší výkonové charakteristiky a v neposlední řadě i nižší spotřebu. Podívejte se například, co umíme s ohromným tahačem Volvo FH16. U osobního auta je zapotřebí měnit nastavení v celkem rozsáhlých mezích, aby byla změna zřetelná. U velkých aut je i malá změna na motoru ohromně znát. Třeba už jen ušetřenými litry paliva.

Rozdíl, který je znát

Mezi osobními vozy a těmi opravdu velkými nákladními pak stojí dodávky. Mají větší motory, které jsou nastavené na pracovní zatížení. Na druhou stranu ale zase nejsou tak ohromné jako nákladní agregáty. Tenhle kompromis a zkušenosti z obou konců velikostí automobilů dokážeme chiptuningem skvěle využít. Co konkrétně úpravou vašeho obytného vozu získáte?
Naším profesionálním chiptuningem upravíme mapování řídicí jednotky motoru. Tím dojde ke změně průběhu křivky výkonu i točivého momentu. Zvýšení výkonu motoru je výhodnější pro zátah ve vyšších rychlostech a maximální rychlosti. Dálniční přesuny do Chorvatska či do Itálie se tak výrazně zpříjemní. To ale není všechno. Umíme také zvýšit točivý moment a umístit ho do širšího spektra otáček. To znamená, že obytné auto bude lépe akcelerovat, potáhne skvěle do kopce a nebude třeba tak často řadit. Zvýšení síly se projeví i ve snížení spotřeby vozu, která je ale samozřejmě nejvíc závislá od stylu jízdy a zatížení vozu. Jenže právě u zatíženého auta, které má víc síly, se změna ve spotřebě projevuje nejvíc.

Poctivě a bez rizika

Chiptuning obytných vozidel je prováděn nějčastěji u:

  • chiptuning obytný vůz na platformě Fiat Ducato
  • chiptuning obytný vůz na platformě Ford Transit
  • chiptuning obytný vůz na platformě Iveco Daily
  • chiptuning obytný vůz na platformě Mercedes Sprinter

My v Quantum Tuning dokážeme najít vhodný Tuning motorů na prakticky na všechny typy obytných vozů. A jdeme na to hezky poctivě. Opravdu nejde jen o nějaké vsunutí mezičlánku k motoru, který „oblbne“ informace posílané do řídicí jednotky. My skutečně upravujeme takzvané mapy motoru, které se liší dle firmwaru i softwaru každého vozu. A to nejde dělat ledabyle, aby agregát neskončil na smetišti. Kdo neví, jak vypadá rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním tuningem, může se podívat i na pár příkladů. U nás děláme práci poctivě a profesionálně. Neslibujeme nemožné a nabízíme úpravy každého motoru přesně podle jeho možností v kombinaci s potřebami zákazníka. Pokud se vám nebude upravený motor v obytném autě líbit, vrátíme vám do třiceti dnů peníze. Přijeďte a uvidíte, že dovolená v obytném autě může být ještě lepší.

chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw
chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw
chiptuning-hymer-obytny-vuz
chiptuning-hymer-obytny-vuz
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuzchiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-3
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuzchiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-3
chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw-2
chiptuning-phoenix-obytny-vuz-iveco-daily-30hpi-150kw-2
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-23jtd-103kw
chiptuning-fiat-ducato-obytny-vuz-23jtd-103kw